obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
 Hlavná stránka 
 O nás 
 - Včelie produkty 
 Cenník 
 Aktivity 
 Predajňa 
 + Dielňa 
 Fotogaléria 
 Viete, že 
 Kontakt 
 Spolupráca 
 Kniha návštev 
 Mapa servera 
MED  
 
Med je produkt, ktorý vzniká tým, že včely prepracujú nektár, alebo medovicu na svoje krmivo. Med patrí do arzenálu ľudového lekárstva už od čias Hyppokrata až doteraz. Med sa odporúča ľuďom zo slabým organizmom, deťom, ale aj djčiacim matkám. vzhľadom na obsah glukózy povzbudzuje činnosť srdca, rozširuje vencové tepny a môže byť prevenciou proti infarktu. 
 
 
PEĽ 
 
Peľ je prírodný biologický produkt, ktorý včely zbierajú z kvetov rastlín a stromov. Obsahuje široké spektrum prírodných látok a vitamínov. To znamená, že 6 gramov peľu denne môže uspokojiť potrebu vitamínov Vášho organizmu. Pôsobí antibakteriálne a vyrovnáva vedľajšie účinky antibiotík. Peľ dobre ovplyvňuje psychiku, ukľudňuje nervy a znižuje stavy vzrušenia. Podporuje prekrvenie mozgu a zlepšuje schopnosť myslenia. 
  
 
Propolis 
 
Propolis je produkt, ktorý zbierajú včely na rastlinách vylučujúcich živičné látky. Tvorí ho 50% -60%  živičných látok,  asi 30% vosku asi 10% balzamu a éterických olejov a 5% peľu. V ľudovom liečiteľstve sa odporúča proplisová tinktúra pri lečení zvýšeného  krvného tlaku, prostaty, zápalu obličiek, proti hubovým a plesňovým chorobám pokožky. Hojivo pôsobí na rany preležaniny, alebo popáleniny 1. stupňa.  
  
 
Materská kašička 
 
Materská kašička je produktom hltanových žliaz mladých včiel robotníc. Obsahuje minerálne látky, tuky, cukry, bielkoviny a vitamíny. Materská kašička je ľahko straviteľný biologický produkt  zo širokým poľom pôsobenia, posilňujúcim, tonizujúcim a regeneračným účinkom na ľudský organizmus. Normalizuje krvný tlak, stav ciev a funkcie orgánov. Prenikavo zvyšuje vlastné obranné sily organizmu. 
(c) www.stranka.info - sami si vytvorte svôj Web